Шепетівське РУ ДПСС інформує

01 Лютого, 2024 р., 14:41
Менінгококи є в носоглотці більшості людей і можуть передаватися іншим людям при кашлі та чханні. Подальша доля цих мікробів залежить від сили імунітету людини. Кожному з нас знайома з дитинства вбита в голову батьками аксіома: "Якщо ходити взимку без шапки, то можна захворіти на менінгіт". Із покоління у покоління передається і "анекдот" про те, що від цієї хвороби "або вмирають, або стають інвалідами".
12 Січня, 2024 р., 14:56
    Реєстрація тварин є частиною державної політики України, що приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу та впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності.
11 Січня, 2024 р., 08:48
Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області на узбережжі річки Дністер, с. Гордівці Рукшинської територіальної громади Дністровського району Чернівецької області було зареєстровано падіж лебедів. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Випробувальному центрі Вінницької регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 23.12.2023 року встановлено діагноз на грип птиці.
14 Грудня, 2023 р., 14:31
Звичайно, жоден святковий стіл не обходиться без традиційного олів’є, але майонези і кетчупи можна замінити на домашні соуси, вони теж досить жирні і поживні, проте, без хімії. Експерти рекомендують не ставити на стіл копченості та консерви всіх видів, жирні ковбасні і м’ясні нарізки.
03 Жовтня, 2023 р., 16:10
Гриби – це одне з найцікавіших явищ природи, цінний та поживний харчовий продукт. Однак, серед грибів є багато отруйних, які здатні викликати харчові отруєння, або навіть смерть. Із настанням грибної пори знову люди отруюються, хворіють, а часом і вмирають. В Шепетівському районі  не зареєстровано жодного випадку отруєння грибами. Але всі знають правила збирання та вживання грибів. Нажаль, отруєння можуть виникати не тільки при вживанні отруйних грибів. Їстівні гриби іноді також можуть становити небезпеку для здоров’я. Тому, вимушені ще раз нагадати про основні правила збирання грибів та основні симптоми отруєння і першу допомогу.
14 Вересня, 2023 р., 08:17
В зв’язку із збільшенням випадків спалахів африканської чуми свиней в багатьох областях України, у тому числі тих, що межують з Хмельницькою областю, збільшується загроза занесення збудника захворювання на територію області.
26 Липня, 2023 р., 15:35
Фізіологічне значення води для людини полягає в тому, що вона входить до складу всіх біологічних тканин. Фізіологічна потреба людини в питній воді складає близько 2,5-3 л на добу. У звичайних умовах кількість випитої рідини становить 1-1,5 л/добу, додатково з продуктами харчування надходить 1-1,2 л води, а також у результаті окислення харчових речовин в організмі утворюється до 0,5 л води. Організм людини погано переносить зневоднення: втрата 10% води призводить до порушення обміну речовин, а втрата 20-22% призводить до смерті.
06 Липня, 2023 р., 14:16
     Сказ – це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.