26 Липня, 2024 р., 09:11
За даними Центру громадського здоров’я, у 2023 році на території України зафіксовано 759 випадків захворювання на гострий гепатит В. Таким чином, у порівнянні з 2022 роком захворюваність на гострий гепатит В зросла на 45, 96%.
23 Липня, 2024 р., 08:40
Туляремія — гостра інфекційна хвороба тварин і людини. Патогенні мікроорганізми вражають насамперед лімфатичну систему і шкіру, селезінку; характеризується утворенням множинних гранулематозно-некротичних вогнищ у різних органах, лихоманкою і загальною інтоксикацією.
22 Липня, 2024 р., 16:57
Зазвичай наші  люди звикли називати такі неприємні речі як, діарея, блювання та болі в животі, фразою — “Щось не те з’їв або отруївся”. Одним із найрозповсюдженіших вірусів, особливо у дітей, який завдає  таких неприємностей, є ротавірусна інфекція.
09 Липня, 2024 р., 15:47
На ринках та в магазинах Шепетівщини вже з’явилися перші дині та кавуни. Тоді як природній період їх дозрівання – це кінець серпня–початок вересня.
08 Липня, 2024 р., 10:56
Шепетівський районний відділ ДУ” Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” надає  безкоштовно швидкі тести для діагностики вірусного гепатиту “В” в рамках Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, який відзначається 28 липня.
05 Липня, 2024 р., 14:58
Спекотне літо несе з собою не тільки море радощів, але і масу неприємних сюрпризів. Сонячні та теплові удари - одні з головних небезпек літнього сезону. Сонячний удар виникає внаслідок тривалого перебування під прямими сонячними променями з непокритою головою. Симптоми сонячного удару такі: загальна слабкість, млявість, нудота, прискорений пульс і дихання, розширені зіниці. При більш важкому ступені сонячного удару спостерігається також різка адинамія, оглушення, невпевненість рухів, сильний головний біль, сильна блювота, запаморочення стан, підвищення температури тіла до 39-40 ° С.
17 Червня, 2024 р., 10:47
Отруєння грибами є найбільш важким харчовим отруєнням людини, тому нагадуємо вам, що гриби є доволі специфічним продуктом, що містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовини (зокрема фосфор). Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею.
12 Червня, 2024 р., 11:04
Літня спека несе серйозні загрози, особливо для дітей. Однією з небезпечних ситуацій є залишення дітей у автомобілях. У спекотний день температура в закритому автомобілі, навіть оснащеному кондиціонером,  може піднятися до небезпечного рівня дуже швидко – часом на 20 градусів за Цельсієм за 10 хвилин. Тому навіть короткий час перебування дитини в гарячій автівці може призвести до трагічних наслідків.
15 Травня, 2024 р., 11:17
В Україні цей захід відзначають уже вшосте. Ця акція має на меті привернути увагу до здоров’я та добробуту громадян, а також сприяти співпраці профільних спільнот у Європі.
26 Квітня, 2024 р., 08:32
З нагоди Всесвітнього тижня імунізації, який проводиться щорічно 24-30 квітня, фахівцями Шепетівського районного відділу ДУ “Хмельницький ОЦКПХ МОЗ” спільно з КП “КНП Шепетівський ЦПМСД” планується проведення просвітницького заходу серед населення.  Його мета — нагадати про важливість щеплень та роз’яснити людям як вакцини захищають організм від важких інфекційних хвороб, особливо для дітей. Також буде можливість отримати консультацію сімейного лікаря, визначити рівень цукру у крові, виміряти артеріальний тиск, вирахувати індекс маси тіла, протестуватися на вірусні гепатити та ВІЛ, пройти електрокардіографію.