Небезпека вірусних гепатитів

Дата: 08.07.2024 10:56
Кількість переглядів: 19

Шепетівський районний відділ ДУ” Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” надає  безкоштовно швидкі тести для діагностики вірусного гепатиту “В” в рамках Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, який відзначається 28 липня.

Дана акція проводитиметься з 08.07.2024 по 12.07.2024рік. Швидкі тести для діагностики будуть надані  керівникам   КП “КНП Шепетівський центр ПМСД” та  КНП “ Шепетівський міський центр ПМСД” .

Фото без опису

Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб  розпочав заходи в рамках Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, який відзначається 28 липня. З цієї нагоди заклад має на меті організувати, зокрема, безкоштовне тестування серед наших працівників та населення області на вірусні гепатити В та С.

Щоб скоординувати дії та послідовність кроків сьогодні заступник генерального директора Наталія Ткачук провела нараду із керівниками відокремлених структурних підрозділів установи.

Вона нагадала, що нещодавно Уряд затвердив операційний план на 2024-2026 рр. для втілення Держстратегії з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам В та С на період до 2030 року. Цей документ розробили спільно Міністерство охорони здоров'я України за участі фахівців Центр громадського здоров’я України та широкого кола партнерів.

Основною функцією нашої установи, відповідно до плану, є моніторинг та роз'яснення людям про небезпеку цих хвороб. Бо саме вони можуть бути факторами ризику виникнення онкології та цирозу печінки. З огляду на збільшення кількості випадків онкологічних хвороб, зростає й увага до запобігання поширенню вірусних гепатитів.

Зокрема, у Хмельницькій області минулоріч зафіксовано найвищий рівень онкозахворюваності за попередні 15 років. Одним із положень згаданого плану є скринінг на вірусні гепатити В та С.

За статистикою, кожна 3-тя людина в світі інфікована цими захворюваннями, проте не знає про це. Тому тестування входить до пакету безкоштовної медичної первинної допомоги. Нам потрібно популяризувати цю інформацію серед мешканців Хмельниччини і довести, що щорічне тестування не займає багато часу, але вбереже людей від можливих небезпек зараження вірусними гепатитами В та С.

Більше про небезпеку вірусних гепатитів читайте на нашому офіційному сайті