26 квітня виповнюється 38 років від дня наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства

Дата: 26.04.2024 13:09

В ніч на 26 квітня 1986 року, о 01.23, на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблока. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише територію нашої та сусіднії країн, але й території багатьох європейських країн.

За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

8 грудня 2016 р. Генеральна асамблея ООН (резолюція A/RES/71/125) проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

26 квітня – Міжнародний день памʼяті про Чорнобильську катастрофу