День святого Миколая

Дата: 06.12.2023 14:13

6 грудня за новоюліанським календарем Православна церква України та її парафіяни відзначать День Миколи Чудотворця.

День святого Миколая – важливе релігійне свято, популярне в різних країнах світу. Українці традиційно ставляться до нього з особливим трепетом, а діти обов'язково чекають на подарунки під подушкою.

Традиції до Дня святого Миколая

Вперше святкувати День святого Миколая почали в середньовічній Німеччині. Батьки дарували дітям ласощі, теплий одяг, іграшки.

Згодом звичай святкувати День святого Миколая поширився на Польщу, звідки прийшов до українців.

В Україні є свої традиції святкування святого Миколая.

Колись селяни на Слобожанщині збиралися разом після служби в церкві і варили пиво. А для дітей готували печиво, яке називали "миколайчиками".

На Харківщині в День святого Миколая проводили триденні Миколині святки, готували узвар і кутю.

На Поділлі було заведено чекати на "полазника" – людину з позитивною енергією, яка має першою зайти до оселі цього дня.

На Миколая є звичай миритися зі своїми ворогами.

З часом з'явилася традиція, яка існує і нині, а саме – написання листів святому. Дітлахи пишуть свої таємні бажання, перераховують усі добрі й погані справи, які вони робили цього року, та залишають лист Миколаєві. Вночі проти дня святкування він приносить подарунки і тихенько викладає їх під подушку чи біля ліжка.

У день Святого Миколая

Хай добро вам прибуває,

Світла благодать із неба -

Щоб було усе, що треба:

Радість, посмішки, достаток,

Щоб в усьому був порядок,

У добрі щоб проживати -

Миколай іде до хати!