Я – КОЛИШНІЙ ВЧИТЕЛЬ, ОТРИМУЮ ПЕНСІЮ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ. ЗАРАЗ ВЛАШТУВАЛАСЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНЮ ШКОЛУ НА ПОСАДУ АСИСТЕНТА ВЧИТЕЛЯ ІНКЛЮЗИВНОГО КЛАСУ. ЧИ МАЮ Я ПРАВО В ПЕРІОД РОБОТИ НА ВИПЛАТУ ПЕНСІЇ?

Дата: 10.10.2023 14:50
Кількість переглядів: 47

Закон визначає обовʼязок пенсіонера повідомляти про факт свого працевлаштування або звільнення з роботи (стаття 16 Закону України "Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування"), оскільки право на виплату пенсії/визначення її розміру в багатьох випадках повʼязано зі статусом пенсіонера "працюючий / непрацюючий".

Зокрема, пенсія за вислугу років призначається при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

У разі працевлаштування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється та поновлюється з дня, що слідує за днем звільнення з роботи.

Водночас у Вашому випадку робота на посаді асистента вчителя в загальноосвітньому навчальному закладі не дає права на призначення пенсії за вислугу років. Відтак, в період роботи на зазначеній посаді призначена пенсія за вислугу років виплачується.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь