Ринок праці Хмельниччини

Дата: 07.06.2023 13:12

У січні-травні 2023 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 13,2 тисяч громадян. Про потребу у кваліфікованих працівниках в області поінформували майже 2 тисячі роботодавців. В базі даних  налічувалось 6,7 тисяч  вакансій. Середній розмір оплати праці становив  9278 гривень.

Понад 60% вакансій припадають на робітничі професії. Популярними залишаються професії: лікарів, швачок, водіїв автотранспортних засобів,  продавців продовольчих товарів, продавців-консультантів, кухарів, інспекторів пенітенціарної системи, бухгалтерів, економістів, інженерів.

За 5 місяців 2023 року:

• 3,3 тисяч осіб працевлаштовано;
  • 252 громадянина було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру;
  • 580 осіб проходили професійне навчання;
  • 77 людей  отримали ваучер на навчання.

За результатами оцінки бізнес-плану та проведеної співбесіди, з початку року Державний центр зайнятості ухвалив позитивне рішення щодо надання мікрогрантів 36 особам, які будуть провадити підприємницьку діяльність у Хмельницькій області.

Станом на 1 червня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3 тисячі осіб, в тому числі  67 учасників бойових дій,  309 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Серед безробітних:

* 73,3% - жінки;

* 43,9% - мешканці сільської місцевості;

* 24,4% - молодь віком до 35 років.

Відділ організаційно-інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості